Projekt: Świecka szkoła

Siema Miśki!
Dziś chcę spróbować namówić was do polubienia na Facebooku projektu Świecka szkoła.
I jeśli ktoś jest już pełnoletni to również do wpisania się do formularzu. Bo projekt został rozpatrzony potrzeba 100tyś podpisów do października. Ta organizacja ma na zamiarze, by religia nie była opłacana ze środków publicznych. Co roku na zajęcia w religijne w szkołach wydawane jest około 1,4mld.
A na przykład przez 23 lata Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała na obiekty medyczne tylko 0,87mld.
Pieniądze idą można powiedzieć ,że na marne ponieważ w ciągu dekady odsetek osób w wieku 18-25 lata deklarujących brak wiary wzrósł z 5 do 16%.

Każdą pełnoletnią osobę namawiam do podpisania projektu ,a poniżej 18 roku życia do polubienia organizacji i wspierania.
Ja na przykład chodzę po mieście i zbieram sama podpisy.
Daje linka do strony na Facebooku i oficjalnego blogu:
Mam nadzieje, że choć rozpatrzycie udział i pomoc w zdobyciu potrzebnych podpisów.
Do następnego wpisu!

Trzymajcie się ciepło, Karolina :*

2 komentarze :

 1. Sama jestem chrześcijanką, ale uważam że lekcje religii nie powinny być finansowane przez państwo. Chociaż z drugiej strony może lepiej, żeby władza finansowała lekcje dla dzieci jak powiększali sobie wypłatę? Wiadomo na co by poszły te pieniądze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aktualnie nie da się powiedzieć na co były by wydawana ,ponieważ zatwierdzenie tej organizacji nie jest jeszcze pewne ,więc nikt nie rozplanował zastępczych wydatków.
   A tak poza tym ja uważam ,że religia powinna być w kościele a nie jako obowiązkowe zajęcia w szkołach.

   Usuń

Prosimy, aby komentarze przez Was zamieszczane były kulturalne, napisane poprawną polszyzną oraz żeby nie zawierały wulgaryzmów lub bezpodstawnej krytyki. Chciałybyśmy abyś umieścił w nim swoje zdanie na dany temat, ale w sposób poprawny leksykalnie, gramatycznie i ortograficznie. Prosimy też o dużą argumentację swojego komentarza. Spamowi mówimy pa! ;)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka